Synnove Kreemjuust kitsepiimast

Seekordses blogipostituses anname jutujärje üle Dagmarile, meie uuele turundusjuhile. 

 

Dagmar kirjutab sellest, kuidas Synnove Kreemjuust kitsepiimast tema menüüsse jõudis ja kuidas kreemjuust tema köögis kasutust leiab. 

 

 Kuidas Synnove Kreemjuustu kitsepiimast enda jaoks avastasid? 

Synnove kreemjuust kitsepiimast jõudis minuni läbi minu ema, kes oma õhtusöökidel alati uusi ja põnevaid maitseid pakub. Pikalt enne, kui Synnovesse sattusin, oli selleks uueks maitseks kitsepiima kreemjuust. Esimesel pakkumisel otsustasin sellest maitsest keelduda; varasemast kogemusest oli mälupildis kuvand, et kitsepiima juustul on väga spetsiifiline ja tugev “kitse” maitse. Nagu tavapäraselt, ei olnud võimalik siiski lõplikult keelduda, igale maitsele tuleb võimalus anda. 

 

Ja nii saigi alguse minu sõprus Kitsepiima kreemjuustuga. Juustul oli minu eeldusele vastupidiselt väga hõrk maitse ning lisaks väga pehme konsistents, mis ciabatta peale määritult mulle äärmiselt meelepärane oli. Olles hiljem võrrelnud kitsekreemi tavaliste lehmapiimast toorjuustudega, võin kindlalt öelda, et kitsepiima kreem on õhulisem ja palju pehmem, kui ükski lehmapiimast valmistatud toorjuust, mida proovinud olen.  

 


Kuidas Synnove Kreemjuustu kitsepiimast sinu köögis kasutust leiab? 

Minu köögis on kitsepiima kreemjuust leidnud järjest rohkem kasutust. Kui algselt kasutasin kreemjuustu võileiva peal, siis nüüdseks kasutan juustu ka püreesuppide, erinevate kastmete ja pastaroogade sees. Sellel aastal tegin esimese katsetuse ka Õunakoogiga ja tulemus oli tõeliselt hea! 

 

Lisaboonusena avastasin, et lisaks kreemjale ja õhulisele konsistentsile, teeb kitsepiimast toorjuust ka oma väiksema kaloraaži ning vähema soolasuse tõttu lehmapiima toorjuustudele silmad ette!  

 

Julgustan kindlasti kõiki Synnove Kitsepiima kreemjuustu proovima. 

 

 

Inspiratsiooni, kuidas Kitsepiimast kreemjuustu põnevalt toitudesse lisada, leiab Synnove retseptimeister Liisi rohketest ideedest: 

Kitsepiima kreemjuustu tort astelpaju ja pähklitega

Kitsejuustukreem põldmarjakompotiga

Rukkikuklid Kitsepiima kreemjuustu ja röstitud köömnetega

T
omati- kitsepiima kreemjuustu pirukas

R
östitud paprika supp kitsepiima kreemjuustuga