Synnove Findeni sünnilugu on seotud edasipüüdliku naise Synnøvega, kes oli pärit väikesest külast nimega Finden.
Findeni küla asub Lääne-Norras, maailma pikima Sognefjordi ülemjooksul, kuhu tänaseks on jäänud elama vaid üks perekond, tegeledes seal kitsekasvatuse, kalanduse ja turismiga. Sellest väikesest külakesest ongi saanud tuule tiibadesse tänaseks Oslosse kolinud suurettevõte Synnove Finden AS.

Synnøve oli lihtne talutüdruk, kes olles innustunud emalt õpitud juustuvalmistamisest, asus 1899 a, tollal vaid 18 aastasena, tööle Findeni meiereis. Väikene Findeni küla jäi peagi kitsaks ja Synnøve läks Oslosse õppima ja enda unistustele tuge leidma.
1928.a kohtus Synnøve Pernille Holmeniga, koos otsutati avada Oslos väike juustutööstus: „Synnøve Findens Cheese Factory“.

Synnøve südameasjaks sai juustu kvaliteedi tõstmine ning läbi selle ka juustu populariseerimine. Synnøve töötas välja uusi retsepte ning patendeeris mitmeid uusi juustuliike. Norra ühiskonnas oli karjäärile pühendunud naine traditsioonide rikkuja, vastutuult kõndija. Synnøve suri 1957 a., aga tema entusiasm ja edasipürgiv vaim elavad Synnøve Findeni ettevõttes edasi.
Meie brändi eesmärgiks on ühendada 1928. aastal alguse saanud traditsioon homsete nõudmistega.

1995 aastal pärast Norras piimatoodete monopoli kaotamist asus Synnøve Finden AS jõudsalt kasvama. Synnøve on üks vähestest erakapitalil põhinevatest juustutööstustest Norras.
Ettevõttel on 2 meiereid, Alvdalis ja Namsuses, millest Alvdal on Norra üks suuremaid juustu tootjaid, tootes enam kui 12 000 tonni gouda tüüpi juustu ja 1500 tonni pruuni juustu aastas.